به سایت شرکت کرج صنعت خوش آمدید.

کرج، جاده قدیم هشتگرد
ایران ، البرز

بازیافت کارتن | مزایای پرس کارتن | دستگاه پرس کارتن کرج صنعت

بازیافت کارتن
5
(17)

نقش دستگاه پرس کارتن در مراحل بازیافت کارتن

بازیافت کارتن و تولید کارتن از جمله فرآیند های مهم بازیابی و تولید محصولات کاغذی است که در واقع زباله به شمار نمی آید. با اینکه امکان تجزیه کارتن ها به طور طبیعی وجود دارد اما بازیافت کارتن با کمک دستگاه پرس کارتن جزء بهترین استراتژی ها و اهدافی است که جهت حفظ سلامت محیط زیست و بهبود کارایی در کنار استفاده حداکثری از این اقلام می توانیم انجام دهیم.

بازیافت کارتن به ما اجازه می دهد تا آنها را در اندازه های خاص مجدداً مورد استفاده قرار دهیم و این منبع را می توان یک جزء تجدیدپذیر و مفید جهت کاربردهای مختلف دانست.

دستگاه پرس کارتن

راه های بازیافت کارتن چگونه است؟

مانند هر ماده دیگری، بازیافت کارتن ها مراحلی دارد. اصولاً کارتن ها از مناطق مسکونی، به همراه سایر مواد قابل بازیافت جمع آوری می شوند. آنها به یک مرکز بازیابی که در آنجا طبقه بندی شده اند منتقل می شوند.

از آنجا، آنها به کارخانه کاغذ یا به تاسیساتی که مصالح ساختمانی پایدار تولید می کند ، ارسال می شوند. در ابتدا کارتن ها مرتب شده و در مرتب‌سازی براساس نحوه استفاده دسته ‌بندی می‌شوند و سپس برای بازیافت حمل می‌شوند. بازیافت کارتن ها تحت سیستم متفاوتی در سراسر کشور انجام می شود.

بازیافت کارتن ها و تبدیل به کالاهای مصرفی

در این حالت ابتدا کارتن ها پرس شده و بصورت فشرده و با حجم کمتر درمی آیند و بصورت بسته بندی شده  به راحتی به کارخانه کاغذ فرستاده می شوند. در کارخانه کاغذ ، کارتن ها به دستگاه بزرگی به نام مخلوط کن غول پیکر اضافه می شوند . از این حالت بازیافت کارتن ها برای تهیه محصولات کاغذی استفاده می شود. مواد باقیمانده می تواند برای بازیافت بیشتر مانند تولید کاشی های سقفی یا دیوارپوش ارسال شود یا می توان از آن برای تولید سوخت برای کارخانه کاغذ استفاده کرد.

پرس کارتن

مزایای بازیافت کارتن چیست؟

بازیافت کارتن شبیه به سایر بازیافت ها است. بازیافت کارتن با جلوگیری از هدر رفتن محصولات و مواد، تبدیل آنها به مواد جدید، افزایش عمر مفید آنها و کمک به حفظ منابع طبیعی زمین، مانع از مشکلات زیست محیطی و استفاده از چوب درختان می شود. به طور کلی بازیافت بخشی از اقتصاد مدور است ، این مدل مبتنی بر استفاده 100٪ از مواد اولیه ، استفاده و فرآیندهای تولیدی کارآمدتر است.

1. بازیافت کارتن به جلوگیری از جنگل زدایی کمک می کند

مقوا و کارتن آسان ترین گزینه برای بازیافت هستند و یک تن کارتن بازیافت شده 17 درخت را از خطر قطع شدن نجات می دهد.

2. موجب صرفه جویی در مصرف آب می شود

فرآیند ساخت خمیر کاغذ با استفاده از آب زیادی برای تجزیه ساختار عمده منبع فیبر چوب (پوست ، چیپس ، ساقه و غیره) برای تهیه کاغذ یا مقوا استفاده می شود. بازیافت کارتن به اندازه یک تن موجب صرفه جویی در مصرف آب در طی این فرآیند می شود و تقریبا 85 درصد از آب مصرفی کاهش می یابد.

3. میزان انتشار CO2 کاهش می یابد

در روند بازیافت کارتن 17 درختی را که از طریق بازیافت ذخیره شده اند را به خاطر دارید؟ آنها هر ساله حدود 250 پوند دی اکسید کربن از هوا جذب می کنند. همین درختان اگر سوزانده شوند 1500پوند CO2 را به محیط باز می گردانند.

دستگاه پرس کارتن

4. بازیافت کارتن موجب صرفه جویی در فضای دفن زباله می شود

اگرچه کارتن زیست تخریب پذیر و قابل بازیافت است، در مقایسه با مواد آلی (برگ ها ، مواد غذایی و غیره) ، تجزیه آن بسیار طولانی تر می باشد. اگر یک بار 20 تن کارتن به محل دفن زباله وارد شود ، چند دهه طول می کشد تا تجزیه شود و بدین صورت محیط را آلوده هم خواهد کرد. علاوه بر این، هنگامی که کارتن به محل دفن زباله ها می رود، متان، یک گاز گلخانه ای را در هوا آزاد می کند. با بازیافت یک تن مقوا حدود 3 متر مکعب فضای دفن زباله ذخیره می شود.

خرید دستگاه پرس کارتن

با تفاسیر ذکر شده، مهمترین تجهیزاتی که برای بازیافت کارتن و مقوا نیاز داریم، دستگاه پرس کارتن است. به طوریکه بدون وجود آن، عملاً کار بازیافت بسیار سخت خواهد شد. همانطور که اشاره شد این دستگاه می تواند کارتن را به هم فشرده کرده و حجم فضای اشغال شده توسط ضایعات را کاهش می دهد و حمل و نقل به کارخانجات بازیافت را آسان می نماید که این کارتن ها برای ساخت بسیاری از محصولات مانند کاغذ دیواری، دستمال کاغذی و کاغذ های نو مفید عمل کند. شرکت کرج صنعت در ارائه و فروش دستگاه پرس کارتن جزء معتبرترین سازندگان و طراحان به روز دستگاه های بازیافت محسوب می شود. جهت خرید تماس حاصل نمایید.

دستگاه پرس کارتن کرج صنعت

5 / 5. 17